środa, 1 sierpnia 2012

Tonik przeciwtrądzikowy, Care&Control, Soraya

Witajcie :)


Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją mojego ulubionego toniku z Soraya:)
Używam go od ok. 3 miesięcy i jestem w trakcie zużywania trzeciej butelki :)

Opis:
Tonik przeciwtrądzikowy (bezalkoholowy), usuwa nadmiar łoju i zanieczyszczenia, nie naruszając naturalnej bariery ochronnej, przywraca naturalne pH skórze i odblokowuje pory skóry.Dzięki recepturze wzbogaconej o Witaminę B3, Acnacidol i Wyciąg z Trawy Cytyrynowej tonik ogranicza powstawanie zmian trądzikowych.

Skład (INCI):
Aqua 
Propylene Glycol:
Opis- alkohol dwuhydroksylowy
Działanie kosmetyczne- hydrofilowa substancja nawilżająca skórę. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotora przenikania - ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry.
BezpieczeństwoGlikol propylenowy jest bezpieczny do stosowania nawet w stężeniu 50% w gotowym preparacie. Może powodować podrażnienia, jeżeli nakładany jest na skórę chorobowo zmienioną. 
10-Hydroxydecanoic Acid
Sebacic Acid 
Cymbopogon Nardus Extract 
Niacinamide:
Opis- amid kwasu nikotynowego
Działanie kosmetyczne- witamina stosowana głównie w produktach do osłabionych włosów. Powoduje poprawę ukrwienia skóry głowy, wzmacnia cebulki włosów, przez co zapobiega ich wypadaniu. Stosowana również w kosmetykach do cery tłustej, trądzkiowej, gdyż może działać regulująco na aktywność gruczołów łojowych.
Panthenol:
Opis- prekursor witaminy B5 (kwasu pantotenowego), prowitamina B5. Pantenol po wniknięciu w skórę jest przekształcany do kwasu pantotenowego. Oba związki wykazują to samo działanie biologiczne. Witamina B znajduje się w każdej żywej komórce.
Działanie kosmetyczne- hydrofilowa substancja nawilżająca. Substancja aktywna, wywołuje efekt  kosmetyczny  na skórę,: działanie przeciwzapalne, przyspiesza procesy regeneracji naskórka. Pantenol wykorzystywany jest w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów, dzięki zdolności wnikania w ich strukturę. Nadaje skórze uczucie gładkości
PEG-40 Hydrogenated Castor Oil:
Opis- niejonowa substancja powierzchniowo czynna. Substancja hydrofilowa, rozpuszczalna w wodzie. Stabilna w obecności elektrolitów. Wrażliwa na zmiany pH - w niskim pH jest stabilna, w wysokim ulega rozpadowi (hydrolizie).
Działanie kosmetyczne- substancja odtłuszczająca usuwająca zanieczyszczenia tłuszczowe z powierzchni skóry.
Terahydroxypropyl Ethylenediamine
DMDM Hydantoin:
Funkcja w kosmetyku- substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem).

Iodopropynyl Butylcarbamate:

Funkcja w kosmetyku- substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed wtórnym zakażeniem mikroorganizmami które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np. nabierając krem palcem).

Benzyl Salicylate:
Opis- ester benzylowy kwasu salicylowego. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów
Butylphenyl Methylpropional:
Opis- aldehyd aromatyczny. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
Limonene:
Opis- jednopierścieniowy weglowodór terpenowy. Imituje zapach skórki cytrynowej. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
Linalool:
Opis- nienasycony alkohol alifatyczny z grupy terpenów. Imituje zapach konwalii. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.

Moja opinia:

Tonik stosuje dwa razy dziennie, za każdym razem moja skóra jest odświeżona i oczyszczona.
Na początku używania, trochę podrażniał moja skórę, ale z czasem to zniknęło. Stosowanie tego toniku zmniejszyło widoczność zaskórniaków oraz powstawanie wyprysków.Skóra stała się gładsza i bardziej miękka :)
Tonik nie matuje cery.

Cena: ok. 10zł/200 ml 

Gratuluje Wam jeśli wszystko przeczytałyście :)

Przypominam o KONKURSIE :)


Buziaki :*


Podobne posty:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...